Tea, tea, tea
A reggeleket mindig teával nyitjuk, tudom macera, mert várni kell rá, meg áztatni, meg hűteni és ízesíteni. Szerintem ez lényegtelen, ha tudom, hogy milyen fontos, s hogy milyen jó a hatása. Gyógyteákat a gyerekek is ihatnak bátran, csak nem kell olyan sokáig áztatni, mint a felnőttekét. Nemrég tanultam egy kiváló fitoterapeutától egy új receptet, amelyet kimondottan a gyerekeknek ajánlotta: kakukkfű és palástfű tea 1:1 arányú keveréke, amelyből egy mokkáskanálnyit kell csak leforrázni, s kb. 2-3 percig ázni hagyni.
Felnőtteknek az orbáncfű tea kimondottan erősít és persze nyugtat is, bár a fényérzékenyek vigyázzanak ezzel a teával.
Ilyenkor már bekészítem a jó kis köhögés elleni teámat is, amelyben van: lándzsás útifű, bodza, martilapu, kakukkfű, hárs. A gyerekeknek friss akácmézzel szoktam adni.
Homeopátia
Két ellenszerem van, amellyel az idei évet is elkezdtem: echinacia, és vincetoxikum.
Az echinacea: a bacilusok ellen védi a szervezetet.
A vincetoxikum: a vírusok ellen.
Aki nem biztos e két szer adagolásában, az kérdezze gyógyszerészét. Én egy hétig szoktam az egyiket, s egy hétig a másikat adni a gyerekeknek.
Propolisz és méz
A másik hatékony ellenszer mindenféle nyavalya ellen, a méz. Szerencsére a kicsi lányom, úgy eszi a mézet, mintha valami mennyei finomságot kapna. S valóban az is ez. A méz telis -tele van vitaminnal és még sok minden jósággal, amelyet érdemes enni, reggelente egy-egy kiskanállal, vagy akár többel is.
A propolisz tinktúrát, pedig , ha méhészet közelében jártok, akkor vegyetek. A propoliszt a méhek a kaptár kisebb-nagyobb réseinek a betapasztásához használják. Ennek az anyagnak rettentően magas az antioxidáns tartalma, antibiotikum hatású, hámosító, rengeteg vitamint tartalmaz: B1, B2, B6, C, E vitaminakat és ásványi anyagokat. Igaz az íze elsőre szokatlan, de kihagyni mégsem szabad, mert hatása kiváló.
Kívánok mindenkinek egészséges tanévet!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése